Konkurs za boravak na razmeni u Nižnjem Novgorodu

24/03/2017 09:43

Konkurs za boravak na razmeni u Nižnjem Novgorodu

Studenti Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu mogu učestvovati na konkursu za boravak na razmeni na Univerzitetu Lobačevski u Nižnjem Novgorodu (Rusija).

Razmena će se održati u letnjem semestru akademske 2016/2017. godine, a krajnji rok za prijavu ističe 10. aprila 2017. godine.

Prednost na konkursu imaće studenti istorije, ruskog jezika i književnosti i srpskog jezika i književnosti Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, na osnovu potpisanog sporazuma sa Univerzitetom Lobačevski.

Dokumentacija za prijavu kandidata se predaje na srpskom jeziku:

• Kopija prve stranice pasoša (skeniran dokument);
  • Motivaciono pismo (obavezno navesti planirane aktivnosti tokom boravka u Rusiji);
  • Biografija studenta (uključuje adresu, kontakt telefon, imejl i fotografiju). Preporučljivo je koristiti Europass model;
  • Uverenje o položenim ispitima;
  • Pismo preporuke od profesora;
  • Dokaz o poznavanju ruskog jezika minimalno na nivou A2 u skladu sa evropskim referentnim okvirom.

Prijave se dostavljaju na mejl: [email protected] sa naslovom Prijava za Nižnji Novgorod. Propratnu dokumentaciju slati u vidu priloga, a ne u tekstu mejla.

Nakon završetka konkursa, prijave kandidata koje prođu tehničku proveru i evaluaciju od strane komisije na Filozofskom fakultetu biće dostavljene partnerskom univerzitetu kao nominacije za mobilnost. Moguće je da će kandidati biti pozvani na kratak intervju nakon završetka konkursa.

Trajanje mobilnosti: 1 mesec u letnjem semestru 2016/2017. godine, od 1. septembra 2017.

Kontakt mejl za pitanja u vezi sa konkursom: [email protected].

Stipendijom su obuhvaćeni troškovi školarine. Studenti sami snose troškove puta, vize i zdravstvenog osiguranja, kao i troškove smeštaja u studentskom domu (oko 1400 rubalja za mesec dana).

Ukoliko bude bilo neophodno, kandidati će biti naknadno kontaktirani da dostave dodatne dokumente.

Dodatne informacije o Univerzitetu Lobačevski u Nižnjem Novgorodu možete pronaći u brošuri.

24/03/2017 09:43