Izložba i predavanje na Filozofskom fakultetu

25/02/2016 09:49

Izložba i predavanje na Filozofskom fakultetu

Program obeležavanja Kineske nove godine na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu zatvara se izložbom fotografija “Kina – put jedne emocije” i predavanjem “Konfucijanstvo i obrazovanje u Kini”.

Izložba fotografija “Kina – put jedne emocije”, koju su priredile Doroteja Kločar i doc. dr Bojana Pavlović, priča o pronalaženju emociju koju su u Kini, na istovatan način, otkrile jedna profesorka i nekoliko godina kasnije njena studentkinja.

Izložba će zvanično biti otvorena u četvrtak, 25. februara u 12 časova u holu Filozofskog fakulteta.

Predavanje pod nazivom “Konfucijanstvo i obrazovanje u Kini” počinje u četvrtak, 25. februara u 12:30 časova, a održaće ga doc. dr Bojana Pavlović.

Svi prisutni će imati priliku da čuju više o obrazovanju kao jednom od temeljnih stubova kineske kulture i o njegovoj izuzetnoj važnosti u kineskoj tradiciji.

Program su organizovali Filozofski fakultet i Konfucijev institut Univerziteta u Novom Sadu.

25/02/2016 09:49