Granica za budžet ostaje 48 bodova

09/09/2013, 14:48

Granica za budžet ostaje 48 bodova

Granica za upis na budžet ostaće 48 bodova, dogovoreno je na sastanku Tomislava Jovanovića ministra prosvete, rektora Vladimira Bumbaširevića i predstavnika studenata Danila Jeremića.

Postoji mogućnost da zahtev studenata za vraćanje ispitnog roka bude takođe ispunjen, to će značiti da će akademci i ove godine imati šest ispitnih rokova na raspolaganju.

“Predlog Nacionalnog prosvetnog saveta o uvođenju trećeg testa još nije došao u ministarstvo” kazao je Jovanović.

Ministarstvo prosvete će probati da uskladi zahteve studenata sa Zakonom o visokom obrazovanju, ministarstvo će i narednih nedelja raditi na zahtevima studenata. Tomislav Jovanović je istakao da će naredne nedelje biti usaglašen stav o načinu na koji će biti polagana mala matura naredne godine. Jovanović je takođe dodao da se u ministarstvu došlo na ideje kako rešiti postojeće probleme i da će sledeće nedelje biti izneto rešenje kako ih najbolje rešiti.

Izvor: 24sata