Festival studenata umetničkih fakulteta od 12. do 19. maja

08/05/2015 14:10

Festival studenata umetničkih fakulteta od 12. do 19. maja

FESTUM – Festival studenata Univerziteta umetnosti u Beogradu, održava se po šesti put, od 12. do 19. maja u Studentskom kulturnom centru Beograd.

Festival, na kom će se predstaviti najbolji studenti svih umetničkih fakulteta – mladi kompozitori, izvođači, slikari, vajari, grafičari, kostimografi, dizajneri, fotografi, glumci, pozorišni i filmski reditelji, multimedijalni umetnici i studenti Interdisciplinarnih studija, organizuje Univerzitet umetnosti u Beogradu.

FESTUM se otvara 12. maja u 19 časova na platou ispred Svečanog ulaza, kada će studetni izvesti Performans otvaranja.

Tematski dan, koji je posvećen improvizaciji, održava se 15. maja, kada će studenti imati priliku da kroz različite programe ispitaju ovaj fenomen u različitim oblastima umetnosti.

Cilj festivala je da se budući umetnici povežu i razmene mišljenja, a da kroz zajednički rad prošire svoj poglede na umetnost i stvore uslove za još bolju umetničku saradnju u budućnosti.

Više detalja, kao i celokupan program, nalaze se na sajtu Studentskog kulturnog centra.

08/05/2015 14:10