Dodela Nagrade “Dr Zoran Đinđić”

18/12/2015 09:54

Dodela Nagrade “Dr Zoran Đinđić”

Prezentacija radova koji su ušli u uži izbor za dodelu Nagrade “Dr Zoran Đinđić” održava se u petak, 18. decembra u 13 časova u Amfiteatru Centralne zgrade Univerziteta u Novom Sadu.

Nagrada se dodeljuje za najbolji diplomski rad, završni rad na master akademskim studijama ili magistarski rad iz filozofskih i socioloških nauka za 2015. godinu.

Na konkurs je bilo prijavljeno 18 radova, a stručni žiri, koji čini profesor dr Dragan Prole (Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu), doc. dr Dragan Todorović (Filozofski fakultet Univerziteta u Nišu) i dr Predrag Krstić (Institut za filozofiju i državnu teoriju Univerziteta u Beogradu) za uži izbor odabrali su pet radova.

U Centralnoj zgradi Univerziteta u Novom Sadu biće predstavljeni:

• Master rad “Društvene funkcije poverenja”,
  • Diplomski rad (OAS) “Aristotel o ontološkom statusu geometrijskih objekata”,
  • Diplomski rad “Vjerski fundamentalizam – pojam, svjetonazor, teorijska uokvirenja”,
  • Master rad “Metafizičko mišljenje u pragmatizmu Persa i Džejmsa”
  • Diplomski rad (OAS) “Shvatanje privida u Ničeovoj filozofiji”.

Posle javne prezentacije radova, Odbor Fonda “Dr Zoran Đinđić” na osnovu obrazloženog mišljenja Komisije će utvrditi predlog za dodelu Nagrade, a odluku o dodeli ovogodišnje Nagrade donosi Senat Univerziteta u Novom Sadu.

Dobitnik Nagrade “Dr Zoran Đinđić” dobiće diplomu i novčanu nagradu u iznosu od 300.000 dinara.

18/12/2015 09:54