Dobrovoljno davanje krvi na FTN-u

23/12/2015 09:13

Dobrovoljno davanje krvi na FTN-u

Akcija dobrovoljnog davanja krvi, koju organizuje Zavod za transfuziju krvi Vojvodine, održava se na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu u sredu, 23. decembra.

Svi koji žele dobrovoljno da daju krv mogu to učiniti na FTN-u u periodu od 9 do 13 časova.

U saradnji sa Crvenim krstom Zavod za transfuziju krvi Vojvodine sprovodi ovu akciju sa ciljem da motiviše mlade ljude da dobrovoljno daju krv.

Kako bi osoba dala krv potrebno je da ima između 18 i 65 godina, da se dobro oseća, da zadovoljava granične vrednosti hemoglobina i da ima više od 50 kilograma.

Preporučuje se lagani doručak pre davanja krvi.

Dobrovoljno davanje krvi sa ciljem spašavanja ljudskih života je human čin i zasniva se na principima dobrovoljnosti, anonimnosti, neplaćenosti i solidarnosti.

23/12/2015 09:13