Dani sporta u kampusu Univerziteta u Novom Sadu

26/06/2015 09:40

Dani sporta u kampusu Univerziteta u Novom Sadu

Dan Univerziteta u Novom Sadu obeležava se sportskom manifestacijom “Sport Kup UNS 2015”.

Manifestacija će okupiti studente sa 14 fakulteta koji se nalaze u sklopu Univerziteta u Novom Sadu, a održaće se od 26. do 29. juna.

Dan Univerziteta u Novom Sadu zajedno će proslaviti studenti iz Zrenjanina, Sombora, Subotice i Novog Sada, tako što će se takmičiti u fudbalu, basketu (tri na tri) i rukometu.

Prema najavi organizatora, na manifestaciji će učestvovati oko 400 studenata.

Uz sportske aktivnosti, u sklopu “Sport Kup UNS 2015” održaće se i izložba “Muzej sporta UNS” gde će se naći sportski trofeji, a koje će moći da posete svi građani.

Organizator manifestacije je Univerzitetski Sportski Savez Novog Sada (USSNS), koje podržava Rektorat UNS, Studentski Centar i svi fakulteti.

Izvor: Oradio

26/06/2015 09:40