Bliže se prijemni za fakultete

23/06/2015 12:29

Bliže se prijemni za fakultete

Kako se bliži kraj juna meseca, bliže se i termini polaganja prijemnih ispita na fakultetima. Pred budućim studentima nalaze se obaveze koje moraju ispuniti pre nego što krene upis na željene studijske programe.

Prijave za prijemni ispit na fakultetima u okviru Univerziteta u Novom Sadu zakazane su za 24, 25. i 26. jun.

Prijemni ispiti će se održavati u terminima od 28. juna do 2. jula na svim fakultetima u Novom Sadu.

Dan nakon završetka prijemnog ispita, na fakultetima će biti istaknuti preliminarni rezultati koje budući studenti mogu videti. Nakon toga, sledi period namenjen za žalbe, dok će konačna rang lista, u zavisnosti od fakulteta, biti objavljena između 7. i 11. jula.

Studenti koji se budu nalazili na konačnim rang listama koje objavi fakultet imaće priliku da se u periodu od 11. do 15. jula upišu na studijski program za koji su konkurisali i položili prijemni.

Više informacija o pojedinačnim fakultetima Univerziteta u Novom Sadu, studijskim programima, načinu upisa i slično, nalazi se ovde.

23/06/2015 12:29