Biranje Cool naučnika i naučnice

18/07/2016 09:20

Biranje Cool naučnika i naučnice

U okviru programa “Noć istraživača” ove godine će biti održan i izbor za “Cool naučnika/naučnicu” koji organizuju Prirodno-matematički i Fakultet tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu.

Glasanje za Cool naučnika/naučnicu otvoreno je do 31. jula i vrši se preko zvanične Facebook stranice Noći istraživača.

Nakon nominacija, koje su završene 10. jul, odabrano je 10 finalista i finalistkinja od kojih će jedan/jedna poneti titulu Cool naučnika/naučnice.

Cilj ovog izbora je da se promovišu kolege i koleginice koji su uspešni u svom naučno-istraživačkom radu, a u isto vreme imaju široka interesovanja i uspeh u drugim segmentima života, čime se prevazilate stereotipi u vezi sa naučnicima.

Ove godine se Noć istraživača održava 30. septembra u više od 250 gradova i više od 30 zemalja sveta. Događaj su podržali Evropska komisija, Ministarstvo za nauku i tehnološki razvoj, Vlada Vojvodine i Grad Novi Sad.

18/07/2016 09:20