BEST letnji kurs za studente iz Niša

26/02/2015 14:40

BEST letnji kurs za studente iz Niša

Udurženje BEST organizuje međunarodne kurseve u 22 evropske države, a studenti Univerziteta u Nišu mogu se prijaviti, bez obzira na godinu studija ili prosečnu ocenu.

Za prijavu dovoljno je interesovanje za temu kursa ili za posetu gradu u kojem se kurs koji organizuje BEST održava.

Studenti koji su zainteresovani mogu se prijaviti za najviše tri kursa, a rok za prijave je 22. mart.

Prijava se vrši putem sajta BEST, gde će se studenti prvo registrovati, zatim napisati motivaciono pismo i popuniti prijavu odgovarajući na pitanja koja su vezana za temu kursa za koji se prijavljuju.

Kurs se održava od 1. do 7 septembra.

Neke od država u kojima se održavaju BEST kursevi su Španija, Portugalija, Turska, Italia, Grčka, Mađarska, Danska, Švedska, Moldavija, Estonija, balkanske i mnoge druge zemlje.

U okviru kursa na koji su se prijavili, studenti će imati obezbeđen smeštaj i htanu, imaće organizovana predavanja, radionice, druženja i žurke.

Studenti moraju pokriti troškove puta do mesta gde se održava kurs.

Nakon završenih predavanja koja će se odžavati na engleskom jeziku, svaki student će dobiti sertifikat.

BEST je neprofitna, apolitička studentska organizacija, koja deluje kao most između Univerziteta, studenata i kompanija, a studenti koji su pohađali kurseve ove organizacije imali su priliku da obiđu više od 25 zemalja.

Izvor: Južne vesti

26/02/2015 14:40