9. Međunarodna studentska nedelja u Beogradu

04/03/2015 14:59

9. Međunarodna studentska nedelja u Beogradu

Ovogodišnja Međunarodna studentska nedelja u Beogradu 2015 (ISWiB – International Student Week in Belgrade) održava se od 12. do 19. jula, a tema manifestacije nosi naziv “Unwrap”.

Međunarodna studentska nedelja u Beogradu, koja se održava deveti put po redu, najveći je studentski festival u Jugoistočnoj Evropi i svake godine okupi oko 200 studenata iz više od 40 zemalja sveta.

Cilj ovog projekta je da se umreže mladih ljudi, da se pojača tolerancija i da se mladi bore protiv predrasuda. Učesnici festivala radiće zajedno na jednoj od radionica kako bi ponudili rešenje za neke od gorućih društvenih problema.

Ove godine biće organizovano devet različitih radionica, a na svakoj će tema biti neki druđtveni problem koji će studenti analizirati:

• “Unwrap the Critic”
  • “Unwrap the StartApp”
  • “Unwrap the Pattern”
  • “Unwrap Belgrade”
  • “Unwrap the Contrast”
  • “Unwrap the Unexpected”
  • “Unwrap that Walk of Life”
  • “Unwrap the Old Hold”
  • “Unwrap the Antibiotic”
  • “Guerilla Unwrap”

Na Međunarodnoj studentskoj nedelji u Beogradu mogu učestvovati svi studenti, bez obzira sa kog fakulteta dolaze, a na festivalu mogu učestvovati i diplomci koji su u skorašnjem periodu završili studije.

Studenti iz Srbije plaćaju troškove učestvovanja na festivalu 40 evra, dok je za studente iz inostranstva 120 evra cena učešća.

Studentima iz inostranstva u cenu participacije ulazi smeštaj, hrana i materijal za radionice.

Domaćim studentima u cenu participacije ulazi hrana i materijal za radionice.

Prijavljivanje se vrši popunjavanjem formulara.

Rok za prijavu je 1. april 2015. godine.

04/03/2015 14:59