600 Jagodinaca u Beču

28/10/2014 13:42

600 Jagodinaca u Beču

U organizaciji Skupštine grada Jagodine sinoć je za Beč otputovalo 600 studenata, od kojih neki studiraju u Jagodini, a drugi u Srbiji i inostranstvu. Tamo će biti do 30. oktobra.

Studente predvode Dragan Marković – Palma, predsednik Skupštine grada, i gradonačelnik Jagodine Ratko Stevanović.

99 odsto studenta koji putuju nikad nije bilo u Beču, a najveći broj njih čine brucoši.

Sa studentima putuje i grupa privrednika i političara, kao i određen broj zaposlenih u Dečijim predškolskim ustanovama grada.

Sve troškove putovanja su pokrili donatori, među kojima je i prevoznik studenata, Preduzeće “Zoran Rajzen” iz Jagodine.

Studenti će obići Univerzitet u Beču, institucije vezane za prosvetu i kulturu, upoznaće se sa načinom studiranja, a posetiće i dvorce Šenbrun i Hofburg, kao i Centar razonode i veliki točak u Parter zabavnom parku.

Privrednici koji putuju sa studentima susrešće se sa austrijskim privrednicima, a političari sa političarima vladajućih i opozicionih partija. Vaspitači će posetiti ustanove za predškolski smeštaj dece.

Ovaj put biće motivacija za studente, a predsednik Skupštine grada izjavio je da Jagodina uvek ulaže u mlade ljude i brine o njihovom zapošljavanju.

Studenti će biti smešteni u hotelu sa četiri zvezdice, a obećano im je i iznenađenje u Beču.

Od 2010. godine, Skupština grada Jagodine organizuje putovanje studenata u Beč, a do sada je u Beč otputovalo čak 2.130 studenata.

Izvor: Mondo

28/10/2014 13:42